Biltema Sweden AB

Partille·Detaljhandel med reservdelar och tillbehör till motorfordon

Org.nr 556297-3320

Aktiebolag7 665,3 MKR i omsättning2 018 anställda
Sök företag

68 e-postadresser

563 personer

till personer som jobbar på Biltema Sweden AB

Se e-postadresserna

Gratis konto→lås upp 5 e-postadresser

Adelina SerifiBiltema ad************@biltema*** Visa Adnan OmarBiltema ad********@biltema*** Visa Ahmad PayandehBiltema logistik ah************@biltema*** Visa Anders BiltemaMarknadsföring an************@biltema*** Visa Anders WikbladhRegional Manager an*************@biltema*** Visa Andreas AnderssonAvdelningsansvarig an***************@biltema*** Visa Angelica JonssonLogistikansvarig an**************@biltema*** Visa Annika RoennbergProduct manager boat an*************@biltema**** Visa Beatrice HaersjoeAvdelningsansvarig be*************@biltema*** Visa Caroline NygrenProduct Manager ca*************@biltema**** Visa Cecilia StahlVerksamhetschef ce***********@biltema*** Visa Charlotte Ivarssonavdelningsansvarig ch****************@biltema**** Visa Elina PerssonLogistikkoordinator el***********@biltema**** Visa Emelie EricssonAvdelningsansvarig em*************@biltema*** Visa Emil GroenholmIT Security Specialist em***********@biltema**** Visa Emma NilssonAvdelningsansvarig em**********@biltema*** Visa Eva-Maria MoellerEkonomiansvarig/Finance Manager ev**************@biltema**** Visa Fredrik CastenfallController Sale & Logistic fr****************@biltema**** Visa Fredrik StavmarkLogistikansvarig fr**************@biltema*** Visa Gabriel TuziakStällföreträdande Chef ga************@biltema*** Visa Giovanni BalitGrundare gi************@biltema*** Visa Gisela FahlnaesHR Manager gi*************@biltema**** Visa Henrik AnhammerVD/CEO he*************@biltema**** Visa Henrik KarlssonSafety Representative he*************@biltema*** Visa Hilda KarlssonBusiness area Manager hi************@biltema**** Visa Isabella AsplundBiltema is**************@biltema*** Visa Janne PaasoLager o logistikansvarig ja*********@biltema*** Visa Jannica WolrathAvdelningsansvarig ja*************@biltema*** Visa Jens AsebrattMarknadschef je***********@biltema*** Visa Jesper JohanssonSalesperson je**************@biltema*** Visa Joakim PlatoHead of IT Development jo**********@biltema**** Visa Johan GerdevagMarknadschef jo************@biltema**** Visa Johan OgrenLager- och logistik jo*********@biltema*** Visa Karolina ArestadContent Manager ka**************@biltema**** Visa Kevin OlssonBiltema ke**********@biltema*** Visa Lars WinstroemLogistikchef la************@biltema*** Visa Linda TranAvdelningsansvarig li********@biltema*** Visa Lovisa LindstroemAvdelningsansvarig lo**************@biltema*** Visa Magnus NilssonConstruction Manager ma************@biltema**** Visa Marcus CallegariFastighet ma**************@biltema*** Visa Marcus WibringStällföreträdande chef ma************@biltema*** Visa Marina StankovicHR-generalist ma**************@biltema**** Visa Mattias AxelssonProjektledare Biltema Real Estate ma**************@biltema*** Visa Mikael EkstamMedarbetare/Lager mi***********@biltema*** Visa Mike AhlenBiltema mi********@biltema*** Visa Motasem TantawiSljledare samt logisik ansvarig mo******@biltema*** Visa Niklas Albilager och logistikansvarig ni*********@biltema*** Visa Noah EkelundLogistikansvarig no**********@biltema*** Visa Olivia GyllinAvdelningsansvarig ol***********@biltema*** Visa Oskar JohanssonDriftchef os*************@biltema**** Visa Patrick StrandbergStore Employee pa****************@biltema*** Visa Patrik ErikssonBicycle Mechanic pa*************@biltema**** Visa Peter ElgenstroemLager/logistik ansvarig pe**************@biltema*** Visa Raman Waliastf varuhuschef ra****@biltema*** Visa Ramiz TahiriSalesperson ra**********@biltema*** Visa Ramona AnderssonStore Employee ra**************@biltema*** Visa Rickard HildingssonInfrastructure and support manager ri*****************@biltema**** Visa Robert GustavssonProduktchef ro***************@biltema**** Visa Robin HakanssonUser Experience Designer ro*************@biltema**** Visa Robin RedlundHR-chef ro***********@biltema**** Visa

Styrelse och befattningar

Leo Mocatelli ShahandehVerkställande direktör
Adelina VociOrdförande
Brisilda KolaLedamot
Leo Mocatelli ShahandehLedamot
Adelina VociLedamot
Carl Fredrik Johan Gustav WaernHuvudansvarig revisor
KPMG ABRevisor

Företagsinformation

Företagsuppgifter för Biltema Sweden AB, org.nr 556297-3320
FöretagBiltema Sweden AB
Omsättning7 665,3 MKR
Resultat490,5 MKR
Vinstmarginal6,4 %
Omsättning per anställd3,8 MKR
Tillgångar3 387,7 MKR
Anställda2 018
BranschDetaljhandel med reservdelar och tillbehör till motorfordon 47820
AdressArenavägen 17-19, 433 33 Partille
KommunLinköping · Östergötlands län
Hemsidawww.biltema.se
Org.nr556297-3320
BolagsformAktiebolag
StatusÄr verksam
Registrerat1987-06-11
Grundat1992 34 år
F-skattJa
MomsJa
ArbetsgivareJa
Arbetsställen66
ÄgarkategoriUtländska
BolagstypPrivat
Sekundär branschDetaljhandel med järn- och VVS-varor 47522
Export1-249 tkr
Import1-249 tkr
Mer information om Biltema Sweden AB

Leadster har e-postadresser till Henrik Anhammer, Giovanni Balit, Jesper Johansson och 57 personer till på Biltema Sweden AB samt 1 telefonnummer. Hitta rätt kontaktperson direkt. Hemsida: biltema.se.

Vem är VD på Biltema Sweden AB?
Henrik Anhammer är VD på Biltema Sweden AB.
Vem är ägare till Biltema Sweden AB?
Giovanni Balit är ägare till Biltema Sweden AB.
Vem jobbar med försäljning på Biltema Sweden AB?
Jesper Johansson jobbar med försäljning på Biltema Sweden AB.
Vem är HR-chef på Biltema Sweden AB?
Gisela Fahlnaes är HR-chef på Biltema Sweden AB.
Vem är marknadschef på Biltema Sweden AB?
Jens Asebratt är marknadschef på Biltema Sweden AB.
Vem är ekonomichef på Biltema Sweden AB?
Eva-Maria Moeller är ekonomichef på Biltema Sweden AB.
Vem sitter i styrelsen för Biltema Sweden AB?
Leo Mocatelli Shahandeh (verkställande direktör), Adelina Voci (ordförande), Brisilda Kola (ledamot), Carl Fredrik Johan Gustav Waern (huvudansvarig revisor) och KPMG AB (revisor).
Var ligger Biltema Sweden AB?
Biltema Sweden AB har adress Arenavägen 17-19, 433 33 Partille i Linköpings kommun.

Hitta beslutsfattare på 1,4 miljoner svenska företag

E-postadresser och telefonnummer till personer på svenska bolag. Filtrera på bransch, omsättning och storlek.